Saturday, 14 July 2018

Haul zakupowy #01 [Elmex,Colgate...]

W weekend warto odpocząć albo nadgonić sprawy pozostawione w nieładzie w tygodniu .Aby pracować miarodajnie na każdej płaszczyźnie, wszyscy potrzebujemy poczucia spełnienia i przestrzeni na odpoczynek. 
W zawodzie higienistki ( a tym bardziej asystentki ) stres jest tak częstym czynnikiem że musimy koniecznie zadbać o te wymienione wyżej aspekty.  


Czy potraficie pochwalić siebie samych za osiągnięcia czy liczycie raczej na aprobatę z zewnątrz ? 

Na forach asystentki bardzo często narzekają na nieudane relacje, z doktorami z którymi pracują - to zaskakująco częste zjawisko. Wtedy jak dbacie żeby nie stracić zamiłowania do pracy ? 

Czy stymulacja motywacji  systemem małych nagród wydaje się być wystarczająca ?

Wędrówka , zdrowe jedzenie , mądry artykuł  - małe przyjemności którymi się nagradzamy nie muszą być tylko miłe , mogą też być dobre dla nas. 

Ostatnio w drogeriach jak Rossmann czy Hebe jest prawdziwy raj dla osób chcących udoskonalić swoją higienę. Zdjęcie dotyczy #haulzakupowy
Zacznę od środka ,szczoteczka -wybór padł na szczoteczkę którą cenie od wielu miesięcy - nigdy nie mogłam się dogadać ze szczoteczkami, które posiadają gumowe wypustki i nieregularną długość włosia - tu mamy zaawansowaną technologie #poczujroznice opracowaną przez #colgate.
#Slimsoft są tak skonstruowane że ich włosie jest #17x razy smuklejsze niż to w szczoteczkach na rynku a przez to ich działanie jest skoncentrowane na wymiataniu skumulowanej płytki ze wszystkich powierzchni zębów i tkanek miękkich w jamie ustnej. 
Włosie jest sprężyste  i delikatne - działa to w ten sposób że mamy dogłębne oczyszczenie
bez narażenienia się na abrazje i ubytki. Szczoteczka jest bardzo lekka i ma ergonomiczną rączkę. 

Pasta Elmex z aminofluorkiem oraz woskowana i (co jest fajne) pęczniejąca nić od tej samej firmy - uprzedzam nie warto oszczędzać na nitce - nieatestowane nitki i te które kosztują mniej niż 6 złoty - nie będą wydajne - temat sprawdzony. Mogę kiedyś porównać jakość różnych nitek - a to pomysł. 
Ps. Elmex radzi sobie ze stłoczeniami. 

Antyplaq - takie hasło coraz bardziej mnie do siebie przekonuje. Płukanka 30 minut po umyciu zębów - bo tak ją stosujemy - poprawia oddech i samopoczucie. 
Pomocnicza szczoteczka butelkowa/ jednopęczek /wycior - do dziąsła przy Col i wszędzie tam gdzie nie uszkodzi nam brodawki. 
Zamyka stawkę coś co  nie jest najbardziej znane w naszym środowisku - a mogło by spowodować małe zamieszanie na rynku farmaceutycznym dotyczącym halitozy - czyścik do języka.

No comments: